Admin

Utworzono:

21.06.2015

Lotnik pofrunął do IV ligi!

Po raz pierwszy w historii klubu piłkarze Lotnika Jeżów Sudecki awansowali dzisiaj do IV ligi dolnośląskiej. Potrzebne do osiągnięcia tego celu trzy punkty wywalczyli bez problemu, pokonując Hutnika Pieńsk 4-0.
Mecz od początku toczył się pod dyktando gospodarzy. Sparaliżowani stawką spotkania jeżowianie początkowo zawodzili nawet w najprostszych sytuacjach. Mimo to tuż przed przerwą zdołali objąć prowadzenie, gdy celnym wolejem z 10 metrów popisał się Damian Górgul. Dwie minuty po zmianie stron Paweł Deja sfaulował w sytuacji sam na sam Krzysztofa Białkowskiego za co obejrzał czerwoną kartkę, a Górgul stanął przed szansą podwyższenia rezultatu z rzutu karnego. Ku rozpaczy miejscowych fanów zawodnik Lotnika trafił piłką w poprzeczkę. Zmiennik pierwszego golkipera Hutnika, czyli gracz z pola Dominik Szydlarski okazał się kiepskim fachowcem od pilnowania dostępu do bramki i chwilę później było już 2-0, bo Maciej Suchanecki zauważył lukę i wpakował piłkę w krótki róg bramki gości. Kolejny gol to zasługa celnie główkującego Tomasza Madeja. Wynik na 4-0 po solowej akcji ustalił Arkadiusz Gawlik. Gol ten był ozdobą meczu, co ciekawe wcześniej popularny Gaweł zmarnował dwie - wydawało się - łatwiejsze do wykorzystania sytuacje.
Po ostatnim gwizdku na boisku zapanowała radość. Polały się szampany, do góry pofrunęli prezes Tadeusz Chwałek i trener Marek Herzberg. Ten pierwszy wyraźnie się wzruszył i uronił nawet łezkę. Z gratulacjami pośpieszył do niego m.in. wójt gminy Edward Dudek, który w biało - niebieskim szaliku dopingował swój zespół. Później bawiono się przy przysmakach grilla i napojach niskoprocentowych, bo chwila luzu po ciężkim sezonie piłkarzom Lotnika zdecydowanie się należała.