Porażka Orkana

SZCZEDRZYKOWICE. Koniec passy lidera 4 ligi ! Orkan Szczedrzykowice nieoczekiwanie ale całkowicie zasłużenie przegrał na własnym boisku z rezerwowym Chrobrym Głogów. Głogowianie musieli sobie radzić bez grającego trenera Jarosława Helwiga poruszającego się z trudem o kulach. Porażka Orkana sprawi, że rywalizacja w grupie zachodniej 4 ligi nabiera kolorytu...

Kierownik Chrobrego GłogówMarcin Marciszek: - Przyjechaliśmy do Szczedrzykowic składem z dziesięcioma młodzieżowcami, a tylko dwóch zawodników w naszym składzie byli starsi. Cała drużyna to młodzi, fajni piłkarze. Myślę,że w każdym meczu gramy bardzo dobrze, czasami brakuje nam doświadczenia, czasami ogrania, też i fizycznie czasami przegrywamy mecze, ale gramy techniczny futbol. I czasami wyjdzie tak jak dzisiaj ; drużyna Orkanu gra otwartą piłkę, więc to jest da nas fajna i odpowiednia gra, bo jesteśmy techniczna drużyną, młodą , wybieganą. I te nasze atuty sprawdziły się tu na boisku. Wierzyliśmy,ze gramy bardzo dobrze i ,ze to musi przynieść efekty- sprawdziło się to w Pucharze Polski, gramy co raz lepiej i trafiliśmy. Orkan miał okazje, ale myślę ,ze my i z tyłu fajnie zagraliśmy. Mimo,że w zasadzie Orkan był częściej w posiadaniu piłki, miał na pewno dużo więcej akcji, ale one kończyły się gdzieś tam na 16-tym metrze, albo skutecznie były przez naszych obrońców blokowane. I nasz bramkarz miał też sporo dobrych interwencji. I te trzy bramki Tomka Bielenia zasługują na uwagę. Dziś nam wszystko po prostu wyszło.

Daniel DUDKIEWICZ( Orkan): - Chrobry to młody zespół, charakterem podobny do vice lidera Zagłębia II Lubin, podobnie składający się z młodych chłopaków, którzy swoimi walorami jak szybkość, gra z kontry , mogą nas zaskoczyć. I tak się dzisiaj to sprawdziło. Mecz nam totalnie nie wyszedł dziś, szkoda trzech punktów. Przeciwnik zaś bardzo dobrze się zaprezentował, widać , że trener pracuje nad chłopakami i to jest już inna drużyna niż była rok temu. I na pewno nas zaskoczy jeszcze w lidze. Dziś my byliśmy więcej przy piłce, prowadziliśmy grę, ale Chrobry wykorzystał swoje sytuacje: miał cztery strzały na bramkę i je zdobył. Nam się przydarzyły błędy indywidualne, brak asekuracji, niecelne podania i to zaowocowało tą porażką i aż czterema bramkami. W pierwszej połowie na początku mieliśmy dwie klarowne sytuacje i gdybyśmy je wtedy wykorzystali, wynik byłby inny. W tym meczy nie mogliśmy się nastawić na grę z kontry, bo Chrobry nastawił się bardziej na obronę i oni kontrowali. Jak było widać na boisku Chrobry zostawiał pięciu zawodników z tyłu, nie angażowali się oni w gry ofensywne. Z kolei mieli fajnych szybkich chłopaków z przodu . Piłki na nich były grane, szybkie, a my niestety popełnialiśmy błędy w kryciu i obronie, przy przyjęciu piłki.

Orkan Szczedrzykowice - Chrobry II Głogów 0:4( 0:2)

Bramki : Tomasz Bieleń 27`,67`,77`; Bednarski Michał 41`

Orkan: Koziarz Kornel, Syska Tomasz ( Michalik Paweł 70`), Grygierczyk Wojciech, Światły Bartosz, Ciunowicz Damian, Majka Rafał, Ogórek Marcin, Gambal Jarosław (Rosa Paweł 60`), Wyżga Paweł, Śliwiński Dawid ( Tański Kondrad 80`), Kociszewski Tomasz (Śliwiński Michał 63`)

Chrobry: Rzepecki Mariusz ( Paluch Rafał 80`), Radliński Jarosław, Małucki Jakub (Nawrot Dominik 80`), Magdziak Maciej (Suchora Dominik 15`), Rybak Maciej, Bednarski Michał, Dobrakowski Mateusz, Ciechelski Kacper, Serweta Tomasz, Obiała Patryk ( Łuszczewski Igor 74`), Bieleń Tomasz.

Powiązana galeria: