Orkan zgodnie z planem

Gospodarze do meczu przystąpili podłamani stratą przyjaciela. 8 sierpnia w wieku 21 lat w tragicznych okolicznościach odszedł wychowanek klubu i jednocześnie kierownik drużyny juniorów Łukasz Amrogowicz. Piłkarze przystąpili do spotkania z Orkanem kilka godzin po pogrzebie. - Chcieliśmy przełożyć spotkanie na niedzielę, ale rywale się nie zgodzili - powiedział Jarosław Wichowski, trener Włókniarza. Wynik meczu tuż przed przerwą otworzył Ogórek, który strzałem głową pokonał Swarzyńskiego po rzucie rożnym wykonanym przez Wyżgę. Wcześniej nieznacznie z rzutu wolnego chybił Kowalski. Rezultat w 66. min ustalił Wyżga, któremu asystą za sytuację z pierwszej części zrewanżował się Ogórek. - Uważam, że wygraliśmy zasłużenie - powiedział Daniel Dudkiewicz, który tydzień przed ligą zrezygnował z prowadzenia Zametu i wrócił do Orkana. Będzie pomagał prezesowi Józefowi Szabatowi. Po cichu liczy także, że zostanie zgłoszony do rozgrywek i powalczy o miejsce w składzie. - Jestem gotowy do gry - zapewnił Dudkiewicz.

WŁÓKNIARZ MIRSK - ORKAN SZCZEDRZYKOWICE 0:2 (0:1)

Bramki: 0:1 Ogórek (43), 0:2 Wyżga (66).
Żółte kartki: P. Niemienionek, Górny, Zyner oraz M. Śliwiński, Ciunowicz.
Sędziował: Grzegorz Rola (Wałbrzych).

WŁÓKNIARZ: Swarzyński - Kowalski, P. Niemienionek (75 Popławski), Ł. Niemienionek, Dasiak (80 Kazimierski), Zyner, D. Grygiel, Jasiński (70 Oniszczuk), Górny, Wichowski, B. Morzecki.
ORKAN: Koziarz - Ciunowicz - Grygierczyk, Światły, M. Śliwiński (46 Syska), Gambal, Majka, Ogórek (67 Rosa), D. Śliwiński (85 Zieliński), Wyżga (73 Długosz), Kociszewski (76 Węgłowski).

źródł:jg24